Atrakcje na lato

Białka Tatrzańska latem

Kiedy śnieg stopnieje, turyści w Białce Tatrzańskiej zamieniają narty na quady, gokarty i samochody terenowe z napędem 4x4. Aktywnym polecamy zwłaszcza piesze wędrówki lub rowerowe wyprawy, np. szlakiem przy nabrzeżu rzeki Białki. Dzięki niskiemu stopniowy trudności i walorom widokowym ta sześciokilometrowa trasa doskonale nadaje się na rodzinną wycieczkę.

Turyści wybierają się także na wyprawy wzdłuż białczańskich wierchów. Popularne są zwłaszcza wycieczki na Skałki, do pobliskich miejscowości (m.in. Bukowiny, Nowego Targu) czy na Słowację.

Nie trzeba zabierać sprzętu z domu

Rowery i akcesoria można wynająć na miejscu w naszej wypożyczalni sprzętu sportowego. Profesjonalna obsługa, najlepszy sprzęt i doskonały serwis są naszym znakiem rozpoznawczym.

Wycieczki po okolicach

Nie należy również zapominać, że Białka Tatrzańska to bardzo dobra baza wypadowa. Stąd wszędzie jest blisko. Niezależnie od tego czy wybierają się Państwo zdobywać tatrzańskie szczyty czy planują spacer po zakopiańskich Krupówkach.

Na życzenie naszych gości organizujemy wycieczki z przewodnikiem do okolicznych atrakcji turystycznych. W naszej ofercie znajdują się między innymi:
 wyjazdy na Słowację, 
 spływy Dunajcem.

Wodne atrakcje

Mówiąc o Dunajcu warto również wspomnieć o jego prawym dopływie – rzece Białce przepływającej przez Białkę Tatrzańską. Jej krystalicznie czysta woda zachęca do łowienia ryb (zwłaszcza lipienia i pstrąga), plażowania na brzegu, kąpieli i spływów kajakowych. Trasa spływu, dzięki otoczeniu niezniszczonej przyrody oraz zapierającym dech w piersiach widokom, uważana jest za jedną z atrakcyjniejszych w Polsce. Amatorzy wodnych kąpieli mogą także wybrać się do pobliskiej termy Białka. Kilkanaście różnorodnych basenów i strefa spa z pewnością pomogą wypocząć i się zrelaksować.

Imprezy plenerowe

W pierwszym tygodniu sierpnia u stóp Kotelnicy Białczańskiej rozpoczyna się jedna z najciekawszych plenerowych imprez w regionie – Festyn Białczański. To spotkanie z góralską kulturą, kuchnią i historią połączone ze świetną zabawą pod gołym niebem. Koncerty gwiazd, występy kabaretów, konkursy, loterie, pokazy mody, tańce – tu wszystko może się zdarzyć.

Stałym punktem programu są Wybory Cepra i Ceperki oraz Harnasia Roku sprawdzające wiedzę uczestników na temat regionu i tradycji góralskich, sprawność fizyczną oraz inne umiejętności. Jakie? O tym przekonają się Państwo odwiedzając nas w Białce Tatrzańskiej.

Zapraszamy do Gościnnej Chaty Waluś przez cały rok. 

warto sie u nas zatrzymać

  • Góralski pensjonat
  • Centrum Białki Tatrzańskiej
  • Stoki narciarskie
  • Atrakcje dla dzieci

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.