Atrakcje zimowe

​Białka Tatrzańska zimą

Białka to przede wszystkim raj dla narciarzy i snowboardzistów. Znajdują się tu trzy duże stacje narciarskie:
  • Kotelnica Białczańska,
  • Bania,
  • Kaniówka.
Na ich terenie można korzystać ze wspólnego karnetu TatrySki, stanowiącego duże ułatwienie dla turystów. Stoki są dośnieżane. Trasy natomiast mają różne stopnie trudności. Bez problemu narciarze i snowboardziści dobiorą którąś z nich do swoich potrzeb i umiejętności. Wiedzy oraz doświadczenia na stoku można nabierać pod czujnym okiem licencjonowanych instruktorów nauki jazdy na nartach.

Zatroszczymy się o Twoje narty

Polecamy również usługi dwóch bardzo dobrze wyposażonych wypożyczalni sprzętu zimowego Waluś Ski, zlokalizowanych przy wyciągach narciarskich Bania i Kotelnica, w pobliżu Gościnnej Chaty Waluś. Nasi goście nie muszą więc martwić się o transport nart. Najwyższej klasy sprzęt sportowy znajdą na miejscu. Fachowcy chętnie pomogą w wyborze odpowiednich nart (również biegowych), snowboardu czy sanek, a serwisanci profesjonalnie przygotują je do jazdy.

Mieszkańcy Gościnnej Chaty otrzymują tam 20% rabatu oraz gratis mieszczącą się pod samym stokiem przechowalnię z suszarkami. W trakcie szaleństw na stoku (i po) można w niej zostawić akcesoria sportowe oraz bagaż. Dzięki temu jazda na nartach jest jeszcze bardziej komfortowa, a rzeczy zabezpieczone przed kradzieżą i zniszczeniem.

Trasy do biegania

Biegacze narciarscy mogą spróbować swoich sił na trzech miejscowych trasach biegowych. Dwie pierwsze znajdują się przy wjeździe do Białki Tatrzańskiej od strony Nowego Targu. Łączenie mają ok. 15km długości i nadają się do stylów: klasycznego i dowolnego. Ich uzupełnieniem jest mierząca 1,9km trasa biegowa na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnia.

To jeszcze nie koniec atrakcji

Ci, którzy chcą spróbować swoich sił nie tylko na nartach, mogą wybrać się na snowtubing (czyli jazdę po specjalnej trasie na gumowej oponie) lub lodowisko.

A wieczorem na organizowany przez nas kulig z ogniskiem, pieczeniem barana i posiadami przy muzyce góralskiej. 

Zapraszamy zwłaszcza na imprezy w bacówkach i przejażdżki na skuterach śnieżnych.

warto sie u nas zatrzymać

  • Góralski pensjonat
  • Centrum Białki Tatrzańskiej
  • Stoki narciarskie
  • Atrakcje dla dzieci

Nasza strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach użytkowników. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę prywatności.